VÚB – flexihypotéka

VÚB je stabilnou spoločnosťou na Slovenskom trhu, tomu zodpovedá aj jej ponuka hypotekárnych produktov

Flexihypotéka od VÚB výhody

 • zakladanú nehnuteľnosť môže ohodnotiť znalec banky
 • úver Vám môže byť poskytnutý už do dvoch dní
 • k vyplateniu úveru postačuje výpis z katastra s vyznačenou plmbou

Podmienky flexihypotéky od VÚB

 • občan SR alebo trvalý pobyt na území SR
 • založená nehnuteľnosť musí byť na území SR, môže byť aj rozostavaná
 • založená nehnuteľnosť musí byť poistená pre prípad poškodenia alebo zničenia

Flexihypotéka v čísla

 • splatnosť 4-30 rokov
 • od 200 000 Sk

Flexihypotéka na internete

Flexihypotéka kalkulačka

Tento obsah bol zaradený v Hypotéky v bankách. Zálohujte si trvalý odkaz.
Sponzorované odkazy

20 odpovedí na VÚB – flexihypotéka

 1. Tvrdoň Jozef povedal:

  mal by som záuje o hypotekárny úver 700.000 sk som dlhoročným klientom VUB, doba splatnosti 10 rokov ja mám peťdesiat,ručenie rozostavanou nehnuteľnosťou aká by bola mesačná splátka

 2. Miro povedal:

  Podla mojich vypoctou to bude 9000sk, mesacne. ked ratam urok 6 % pocas celej doby splacania, ktory je mozny pri ruceni tou rozostavanou nehnutelnostou , pripadne s rucitelom.

 3. Janka povedal:

  Dobrý deň,
  potrebovala by som radu… Mám záujem o Vaše služby, ale nejak mi nevie Vaša banka vyhovieť.
  Pracujem v zahraničí už 14 mesiacov a potrebovala by som úver vo výške 7000 eur.
  Mám stály príjem, mzdu mi zamestnávateľ posiela na účet, trvalý pobyt mám na Slovensku a stále mi vaša banka žiadosť zamietne.
  Chcem sa opýtať, či by tomuto všetkému pomohlo, keby som ako zábezpeku založila svoj byt?

 4. admin povedal:

  Poskytnutie bytu ako zálohy je jednoznačne výhodou, musíte si však sama zvážiť, či 7000€ stojí za to aby ste nimi zakladali strechu nad hlavou a alebo či by nebolo lepšie spýtať sa v inej banke.

 5. Sandra povedal:

  Dobrý deň, som žena v domácnsti a momentálne žijeme v zahraničí. Chceli vy sme sa vrátiť na Slovensko s tým že by sme si postavili dom a tým aj využitie hypo úveru. No na Slovensku nevlastníme žiadnu nehnuteľnosť. Môžme sa zaručiť manželovou prac. zmluvou-doba neurčitá a výplat. páskami? Mesačný brutto príjem je ccá 3650 eura. Je nejaká šanca. Ďakujem.

 6. Sandra povedal:

  Zabudla som ešte doplniť že sa jedná o úver 65000 eura a výdavky su 1300 eura. Prípadne vedeli ste by mi doporučiť banku v ktorej sa nemusím ručiť nehnuteľnosťou?
  Ďakujem.

 7. admin povedal:

  Ručiť sa dá aj kupovanou nehnuteľnosťou, takže nie je problém ak nič nevlastníte. S príjmom ako ste uviedli šanca je, treba ísť do banky.

 8. Sandra povedal:

  Ešte mám otázky. A ak chcem si novú nehnueľnosť postaviť? Začala by som kúpou pozemku a atď. Uprednostňujem postaviť nové ako opravovať staré. I tak je to možné?Manžel pracuje vo Švajčiarsku je prac. zmluva a výpl. pásky akceptovateľné ak sa nejedná o člena EÚ?
  Ďakujem.

 9. admin povedal:

  Sandra: je možné získať aj hypotekárny úver na stavbu domu. Do zálohy sa dá stavebný pozemok. Vybavíte si projekt, stavebné povolenie a začnete stavať a banka Vám následne bude uvoľňovať financie podľa priebehu výstavby, odporúčam detailnejšie sa informovať v banke.
  K príjmu zo zahraničia, keďže nejde o úplne bežnú vec, banka posudzuje každú takúto žiadosť individuálne. Ak je to legálny príjem a Váš manžel má pracovné povolenie, nebude to problém. V takýchto prípadoch sa požaduje zdokladovanie formou pracovného povolenia a potvrdenia o príjme, prípadne ďalším iným dokladom.

 10. Sandra povedal:

  A viete mi poradiť ktorá banka má najnižšiu úrokovú sadzbu? Alebo sa mám informovať vo viacerích bánk.
  Ďakujem.

 11. admin povedal:

  Sandra: veľmi ťažká otázka. Záleží od výšky úveru, doby splácania, dĺžky fixácie, poistenia schopnosti splácať, prípadné poplatky…. jednoducho je to veľmi individuálne.
  Pre začiatok úplne postačí na stránkach jednotlivých bánk nájsť hypotekárnu kalkulačku (čo majú asi všetky), tam si nahádzať potrebné údaje, postupne to napíšete na papier a uvidíte, ktorá ponúka pre Vás najlepšie riešenie.

 12. Amina povedal:

  Chcem sa spitat, ktora banka dava najvyssi uver teda okolo 90 %. Ak nejaka vobec dava.

 13. magdalena povedal:

  Dobry den,
  mame rozostavanú stavbu do výšky 1.3m, jej časť(cca 1/3) leží na pozemku ktoreho nesme vlastníkom, ale na ktorý mame darovaciu zmluvu, lenže ta nie je ešte zapísaná na katastri. Chceli by sme požiadať o hypotéku na dokončenie stavby. Či v takom prípade môžme počkať a dať darovaciu zmluvu zapísať spolu s záložňou zmluvou, ktorou dostaneme od banky?
  Ďakujem,

 14. admin povedal:

  Informujte sa v banke. Z pohľadu katastra to môže byť podané naraz (jeden vklad darovacia zmluva, druhý vklad záložná zmluva)….

 15. Mirka povedal:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať či by sme dostali hypoúver na 100%zabezpečenej nehnuteľnosti, ktorú kupujeme, a ďalšia otázka, máme manžel 41 rokov ja 39, máme tri deti – školopovinné, jednalo by sa o úver cca 50000,- príjmy máme manžel cca 700,- ja zo živnosti základ dane za minulý rok 3.700,- a mám už aj nové zamestnanie so základom 560,- ale zmluva je na dobu určitú máme aj nejaké menšie pôžičky. ďakujem,

 16. admin povedal:

  Mirka:
  je to pod hranicou, každopádne záväznú odpoveď Vám môže dať až pracovník hypotekárneho centra alebo pobočky VÚB banky, ktorý sa môže detailnejšie oboznámiť s Vašimi výdavkami a celkovým rodinným rozpočtom.

 17. Brano povedal:

  Dobrý deň, mám jednu otázku. Mám ročnú fixáciu na hypo úver vo VUB banke, čerpanie je začiatkom augusta. Doteraz mi banka nedoručila informáciu o novej úrokovej sadzbe. Pokial viem, Novela zákona o bankách 2011 hovorí, že Hypotekárna banka je povinná najneskôr 2 mesiace vopred oznámiť klientovi termín uplynutia doby fixácie úrokovej sadzby hypotekárneho úveru a novú úrokovú sadzbu hypotekárneho úveru na nasledujúce úrokové obdobie.
  Asi to nie je v poriadku, čo myslíte ???
  Ďakujem za odpoveď.

 18. Boris Ždiniak povedal:

  Dobrý deň ! Chcel by som sa opýtať, či existuje horná hranica úrokovej sadzby pri flexihypotéke, napr. pri ročnej fixácií môže banka navýšiť úrok na 8,35 %? Ďakujem!

 19. juro povedal:

  Chcel by som sa spytat, mal by som zaujem o kupu 1 izboveho bytu, mam 26 rokov pracujem ako kuchar ,pracu mam na dobu neurcitu , moj prijem je 650E ,len moj oficialny prijem je iba minimalna mzda zvysok dostavam na ruku, som slobodny a bezdetny, nema ziadne ine uvery a ani splatky, a chcel by som rucit kopuvanym byto. dakujem za odpoved. juro

 20. zlata povedal:

  Chcem sa spytat chceli by sme si vziat americku hypoteku na vyplatenie dlhov a kupu rodinneho domu vo vyske cca 60000eur, ale dom sa predava za 36000eur. rucili by sme touto kupovanovou nehnutelnostou. je to mozne aj takto?Dakujem.zlata

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *