VÚB flexihypotéka so štátnym príspevkom pre mladých

Hypotekárny úver – flexihypotéka – zo štátnym príspevkom pre mladých

Štátny príspevok pre mladých k hypotekárnemu úveru flexihypotéka si môžete uplatniť priamo v žiadosti o poskytnutie flexihypotéky (z výnimkou bezúčelovej flexihypotéky a flexihypotéky bez dokladovania príjom)

Flexihypotéka zo štátnym príspevkom pre mladých – podmienky:

 • v čase podania žiadosti vek 18 – 35 rokov
 • príjem do výšky 1,3 násobkou príjmu v národnom hospodárstve
 • do výšky 49 790,80 €
 • štátny príspevok sa vypláca každoročne po dobu piatich rokov a VÚB banka o uvedenú sumu zníži splátku, najviac však o 1%
 • výška štátneho príspevku sa určuje priebežne na každý rok
 • možnosť odložiť splátku istiny
 • možnosť predčasného splatenia úveru bez poplatkov

Flexihypotéka zo štátnym príspevkom pre mladých na internete

Tento obsah bol zaradený v Hypotekárny úver pre mladých. Zálohujte si trvalý odkaz.
Sponzorované odkazy

152 odpovedí na VÚB flexihypotéka so štátnym príspevkom pre mladých

 1. admin povedal:

  Renáta: príjem je vec, ktorú veľmi neovplyvníte.
  Dôležité je vedieť, aký vysoký úver chcete, aké sú Vaše približné mesačné výdavky, či spoludlžníkom bude aj partner/manžel a tiež približnú dobu, ako dlho chcete splácať (aj keď s týmto sa samozrejme dá hýbať), či máte nárok na hypotekárny úver pre mladých (podľa veku), či máte záujem využiť poistenie úveru.
  Podľa toho sa dá odhadnúť, koľko asi Vám banka bude ochotná požičať (a či vôbec).

 2. danielita povedal:

  Dobrý deň chcem sa informovat, je mozne ziskat hypoteharny uver, ak mam zmluvu len na dobru určitu do konca juna ( cisty prijem 350eur) a spoluziadatel je zamestnany na dobu neurčitu. (cisty prijem 500eur). pozadovany uver 50 000 eur

 3. admin povedal:

  danielita: to je na taký príjem veľmi vysoká suma. Pri takej výške by bola mesačná splátka okolo 250 €. Ak by ste mali po skončení zmluvy problém nájsť si prácu, dali by ste 250 € na splátku a museli by ste vyžiť z 250 €, čo je myslím nereálne.

  S podobným príjmom máte možnosť pri hypotéke na 30 rokov získať úver do výšky približne 17 000 €. Ak obaja manželia nemáte viac ako 35 rokov, môžete v banke požiadať o štátny príspevok pre mladých a tam by ste mohli získať úver približne 25 000 €. V oboch prípadoch by bola mesačná splátka približne 90 €.

 4. Zuzana696 povedal:

  Dobry den, s priatelom mame obaja 25 rokov, ja zarobím 850ÉUR (netto) a priatel zarobí 700EUR (netto) a obaja mame zmluvu na dobu neurcitu. Chcela by som sa spýtať ci je mozne získat hypot.uver vo výske 100.000EUR, a ak ano pri akých mesacných splátkach. Nase mesacne vydaje su spolu 650e a predpokladame, ze nase mesacne príjmi porastu. Dakujem za odpoved.

 5. admin povedal:

  Zuzana: úver môžete získať, máte dostačujúce príjmy.
  Ak si uplatníte príspevok pre mladých, pri splatnosti 30 rokov a jednoročnom fixe úroku by mesačná splátka bola 351,88 €.
  Detaily a všetko potrebné Vám povedia pracovníci pobočky alebo hypotekárneho centra VÚB.

 6. Marek S. povedal:

  Dobry den.
  Pracujem ako zivnostnik (sole trader) v UK uz skoro 3 roky. Podla mojho posledneho danoveho podania v UK za kalendarny rok 2009/10 som mal brutto prijem 18 600 £. Poslednych 6 mesiacov na moj ucet v anglickej banke prichadza zisk z zivnosti v priemere okolo 2500 £ . Nemam ziadne pozicky, hypoteky, ziadnu historiu nesplatenych splatok alebo bankrot. Moje mesacne vydavky (telefon, ubytovanie, poistka za auto…) sa pohybuju okolo 800 £. Zijem trvalo v UK ale obciansky i pas mam na slovensku adresu. (dom mojej matky) Aku sancu mam na ziskanie bezucelovej pozicky povedzme 10 000 eur .
  za info vopred dakujem

 7. admin povedal:

  Marek: toto sa skúste informovať priamo v niekoľkých zvolených (náhodne vybraných) bankách.

 8. Michal povedal:

  Dobry den,

  Da sa uplatnit statny prispevok pre mladych i pri kupe pozemku?
  Dakujem

 9. admin povedal:

  Michal: príspevok pre mladých je možné poskytnúť aj na pozemok. Bude potrebné doložiť územnoplánovaciu informáciu (tj. vyjadrenie od obce, či je na danom pozemku možná výstavba) a právoplatné stavebné povolenie.

 10. dani povedal:

  Pekny den, chcem sa opytat, ci je mozne ziadat o uver vo vasej banke ak mam prijem 400 eur (mam pracovny pomer na dobu urcitu, ktory trva dlhsie ako 4 mesiace a je viac ako pravdepodobne, ze zmluva mi bude predlzena ) a partner 500 eur. chceli by sme ziadat o sumu vo vyske 50 000 €.

 11. admin povedal:

  dani: to závisí od toho, aké sú vaše spoločné mesačné výdavky. Skúste sa pohrať s hypotekárnou kalkulačkou http://www.flexihypoteka.sk/Default.aspx?CatID=255

 12. Agnesa Lukovicsová povedal:

  dobry den!
  Chcem sa opytat ci by sme dostali hypotekárny uver so státnym príspevkom 40 000 eur. Ak manzel pracuje, má zmluvu dobu neurcitu a hrubu mzdu má 720eur mesacne, ja som na rodicovskom dovolenke a popritom pracujem na dohode. Chceli by sme kupit dom. Ak áno, kolko by nám to vyslo na mesiac a na kolko rokov? Dakujem

 13. admin povedal:

  Agnesa: pri úvere na 30 rokov by bola mesačná splátka necelých 141 €.

 14. Adriana povedal:

  Dobrý deň, chcela by som opýtať ohľadne hypotekárneho úveru so štátnym príspevkom. Momentálne je to 5 mesiac čo som zamestnaná a môj čistý mesačný príjem je cca 450€, príjem môjho priateľ je cca 1450€ v čistom, chceli by požiadať o hypotekárny úver na kúpu bytu vo výške 80000€, pričom by sme mali záujem do toho zakomponovať vyššie spomínanú hypotéku so štátnym príspevkom. Obaja sme sme vyštudovali vysokú školu a nemáme žiadne záväzky. Podľa hypokalkulačky na Vašom webe nám vyšlo že by to bolo možné, zaujímalo by ma do akej miery je to aj reálne.
  Ďakujem

 15. admin povedal:

  Adriana: na štátny príspevok musíte obaja spĺňať podmienku príjmu aktuálne do 975 €, čo však Váš partner nespĺňa. Zároveň sa poskytuje len do výšky úveru 49 790,88 €, zvyšok by musel byť samostatným úverom.
  Aj tak však s takýmto príjmom máte reálnu možnosť úver získať.

 16. Malina povedal:

  Chcem sa opýtať ohlade toho posledného príspevku . Napísali ste že je to reálne ,ale pokiaľ som to ja dobre pochopil tak na štátny príspevok by mali nárok , len ak by ich „hrubý“ príjem nepresiahol cca 975 eur ,alebo sú tam nejaké výnimky?

 17. admin povedal:

  Malina: ďakujem za upozornenie, máte samozrejme pravdu, tú príjmovú podmienku musia spĺňať obaja. Komentár som opravil.

 18. Lucia Csordásová povedal:

  Dobrý deň, s priateľom by sme chceli postaviť rodinný dom a financovať stavbu prostredníctvom hypotekárneho úveru. Môj čistý mesačný príjem je 660 € a mám 26 r., jeho 780 €, 29 r. Obaja sme zamestnaní na dobu neurčitú. Chcem sa opýtať či je možné z hypotekárneho úveru financovať aj kúpu pozemku na ktorom chceme nehnuteľnosť postaviť a či je možné získať hypotekárny úver aj do výšky 100 % zakladanej nehnuteľnosti. Hodnota zakladanej nehnuteľnosti ktorú plánuje postaviť sa posudzuje aj s pozemkom alebo bez neho?

 19. admin povedal:

  Lucia: áno, takto je možné kúpiť aj pozemok. Avšak okrem iného bude potrebné doložiť územno plánovaciu informáciu resp. právoplatne stavebne povolenie (tj. že pozemok na pozemku sa môže stavať / je povolená stavba).
  V prípade vlastnej výstavby sa financie uvoľňujú postupne, podľa tempa výstavby, vrátane hodnoty pozemku.
  V súčasnosti úver na 100% asi nezískate.

 20. Denisa Varečková povedal:

  Dobrý den, chcela by som sa spýtať, či máme nejakú možnosť dostať hypotéku 65 000 eur so 100% preplácaním. Ja som na dobu neurčitú s čistým príjmom 400 eur. Priateľ na dobu určitú s čistým príjmom 750 eur. Ďakujem.

 21. admin povedal:

  Denisa: vaše príjmy by mohli postačovať na úver v takej výške, aj keď asi nie na 100% z hodnoty nehnuteľnosti. Konkrétnejšie Vám bude vedieť povedať pracovník banky.

 22. Jana Koščová povedal:

  Dobrý deň, v máji tohto roku uplynú štyri roky od poskytnutia úveru so štátnym príspevkom pre mladých VÚB bankou. Rada by som sa spýtala, či môžem po uplynutí 4 rokov od začiatku čerpania úver celý splatiť a keď tak spravím do piateho roku či to bude bez poplatku. (zakladanú nehnuteľnosť chcem totiž predať) Ďakujem za odpoveď

 23. Martin Pd povedal:

  Dobrý deň, chceli by sme s manželkou požiadať o úver so štátnym príspevkom pre mladých vo výške 30 000 eur na kúpu bytu. Moj príjem je cca 700 v čistom a manželkin cca 350 v čistom, obaja mame zmluvy na dobu neurčitú. Bolo by možné dostať uver aj so 100% preplácaním? Ďakujem za odpoveď

 24. majky povedal:

  dobry den chcem sa opytat ci by som mohol dostat uver 10000 zarobok je 320 a manzelka je na materskej mame 3 deti dakujem.

 25. Lucia povedal:

  Dobry den, chcem sa opytat ci moze poziadat o hypoteku vo vyske 20 000 eura aj cudzi
  prislusnik SR. Ja mam tvvaly pobyt na Sr, ale priatel je poliak. Zijeme vo Francuzsku, priatelov mesacny prijem je do 1600 eura. Ja som po materskej dovolenke nezamestnana. Dakujem

 26. admin povedal:

  Lucia: možné to je, ale musíte sa informovať v banke, čo budú potrebovať na dokladovanie príjmu.

 27. melania povedal:

  Dobry den, s priatelom mame obaja 26 rokov, ja zarobím 850ÉUR (netto) a priatel zarobí 700EUR (netto) a obaja mame zmluvu na dobu neurcitu + priatel mava raz rocne odmenu vo vyske 2500-3000e. Chcela by som sa spýtať ci je mozne získat hypot.uver vo výske 90.000EUR na stavbu domu/kupu bytu, a ak ano pri akých mesacných splátkach? Nase mesacne vydaje su spolu 500e (strava, PHM, poistky). Dakujem za odpoved.

 28. admin povedal:

  Melánia: úver získať môžete, mesačná splátka by bola okolo 276 € so štátnym príspevkom pre mladých.

 29. Kristina povedal:

  dobry den chcela vy som sa spytat chcely by sme s manzelom hypoteku vo vyske 40000eur na kupu pozemku kde by sme chceli stavat dom ja som na materskej dostavam 277 eur a manzel zarobi tak 600 eur ci by nam dali takyto uver alebo nie a kolko mesacne by sme splacali keby to mame na 30 rokov.dakujem velmi pekne za odpoved

 30. admin povedal:

  Kristína: máte dosť nízky príjem. Tých 40.000 € by ste mohli získať, to by bola splátka 123 € mesačne s príspevkom pre mladých, ale ak by ste potrebovali ešte ďalší úver na postavenie domu, tak to ste žiaľ bez šance.

 31. Katarína N. povedal:

  Dobrý deň. Chcela by som sa informovať. Chceli by sme s priateľom kúpiť pozemok. Ja zarobím mesačne tých 450 Eur, on je živnostník a zarobí tak cca okolo 1000 Euro. Chceli by sme si zobrať na kúpu toho pozemku úver do výšky cca 10 000 Eur. Dá sa získať úver s príspevkom pre mladých, ak by sme to chceli splatiť aj skôr? teda podľa možností? čo všetko treba k vybaveniu takéhoto úveru?ďakujem veľmi pekne.

 32. admin povedal:

  Katarína N.:
  Nárok na príspevok pre mladých stratíte, ak splatíte úver skôr ako za 4 roky. Takže s príspevkom pre mladých by ste museli na predčasné splatenie počkať aspoň 4 roky.
  Všetky potrebné doklady Vám povedia v pobočke banky, na pozemok však treba navyše územno plánovaciu informáciu (z obce, že na pozemku sa môže stať) a stavebné povolenie.

 33. Jan povedal:

  Dobry den chcel by som sa informovat ohladom hypotekarneho uveru pre mladych so statnym prispevkom.Mam 27 r. a rozmyslam o hypotekarnom uvere na vlastne byvanie.Moj mesacny prijem je min.500 eur.Chcem zaziadat o ciastku zhruba od 20 000 – 25 000 eur.Neviem vsak ci je mozne ze mi banka bude financovat 100%z ceny nehnutelnosti.Taktiez neviem ako je to s tym zdanovacim obdobim,kolko ich treba dolozit dozadu pretoze ja som bol v zahranici dost dlho a teraz neviem co vlastne potrebujem,prosim informacie prostrednictvom e-mailu,dakujem

 34. admin povedal:

  Jan: máte príliš nízky plat. Teoreticky, ak máte mesačné výdavky okolo 150 € a mesačný čistý príjem okolo 500 €, tak by vám ho možno dali….

 35. Jan povedal:

  Admin:No neviem ako s tym platom ale poznam ludi co maju aj nizsi a dostali uver a je ich mnoho moj plat je min.500 eciek kazdy mesiac ale mam aj bocne prijmy na papier a neviem co vsetko sa rozumie pod tym pojmom vydavky.

 36. andrej povedal:

  chcel by som sa opytat ci potrebujem mat zmluvu na dobu neurcitu ked by som chcel uver na stavbu domu..dakujem

 37. Dobrý večer pán Andrej. Zmluva môže byť aj na dobu určitú 🙂

 38. Jozef povedal:

  Dobry den, rad by som poznal Vas nazor. S pritelkou si chceme zobrat HU pre mladych (ja 34 ona 26). oficialny prijem v cistom 600+500. Je mozne sa pokusat o sumu 50000€ ? Hodnota nehnutelnosti by bola 62000, s toho vlastne zdroje 12000. dakujem za odpoved.

 39. admin povedal:

  Jozef: na takú výšku úveru Váš príjem postačuje.

 40. Dobry den pan Jozef
  mozete ziadat aj o viac ako 50 000 €, zalezi na vyske vasich spolocnych vydavkov. Kontaktujte hypotekarnych specialistov Smart Brokers, ktori Vam bezplatne poradia a vybavia hypoteku v ktorejkolvek banke. Kontakty najdete aj na http://www.hypokalkulacka.sk
  S pozdravom
  Robert

 41. zuzana696 povedal:

  Dobry den,

  chcela by som sa spytat ohladom HU pre mladych. S priatelom mame obaja 27 rokov. Ja zarobim v cistom 830Eur, on 720Eur. Nase spolocne vydavky su 450. Chceli by sme kupit byt, ktoreho hodnota je 90.000Eur. Chcela by som sa Vas spytat, aku vysku HU by nam bola banka ochotna poskytnut? Dakujem za odpoved .

 42. Dobry den pani Zuzana 696
  z prijmov, ktore uvadzate Vam banka moze schvalit az 100% z hodnoty bytu, pokial vydavky, ktore uvadzate nepredstavuju uz skor poskytnute uvery. Kontaktujte hypotekárnych špecialistov Smart Brokers, ktorých nájdete aj na http://www.hypotekauver.sk a http://www.hypokalkulacka.sk
  S pozdravom
  Robert

 43. Natália Sedláčková povedal:

  Dobrý deň.
  Chcela by som sa spýtat na splátky hypotéky pri sume 93 000 na 30 rokov, s fixaciou na 5 rokov s úrokom 5,89 plus k tomu máme aj mladežnícky príspevok.
  my sme dostali splatkovy kalendár so splatkami na prvých 5 rokov 453€, ale neviem či su tam odratané 3% mladežníckeho príspevku, alebo len 1%, to čo hradí banka.

 44. Lucia povedal:

  dobry den, je mozne resp. bude mozne v r.2012 ziskat statny prispevok pre mladych na nehnutelnost ak na nu momentalne mame vzany uver na byvanie? (refinanc) resp. ake ine moznosti by sa dali v tomto smere vyuzit? statny prispevok je nielen na nadobudnutie ale aj na rekonstrukciu? ako to v tomto pripade funguje? ako sa tento sposob cerpania statneho prispevku dalej dokladuje?

 45. Tibor povedal:

  dobry den, z akeho dovodu nie je mozne aby som predal byt rodinnemu prislusnikovi a zaroven mu rucil ako spoludlznik ? (ide o HU so statnym prispevkom) nakolko kupujuci samostatne nesplna hranicu prijmu a s partnerom ju zasa presahuju (viac ako 2,6 nasobok) so mnou ako so spoludlznikom by sme sa do tejto hranice este vtesnali.

 46. martina povedal:

  Dobry den,ja mam 24 rokov a prijem 310e mesacne,momentalne som na materskej dovolenke s nasim jedinym syncekom,manzel ma 26 a jeho prijem je 450e mesacne,manzel ma zmluvu na dobu neurcitu,nase mesacne naklady su 150e z toho 73 plati manzel pozicku,mame sancu dostat u vas uver na byvanie?a ak ano do akej hranice spadame?za vasu odpoved vopred dakujem

 47. Milan povedal:

  Dobry den, som zivnostnik a chcel by som vediet kolko rokov dozadu treba dokladovat prijem pri ziadosti o uver.V roku 2011 som bol popri zivosti aj zamestnany, teda som mal prijem zo zavislej cinnosti a zo zivnosti nie. Prijem bol vo vyske 8782,85 eur v hrubom.Tento rok som zacal pracovat v zahranii a mesacny prijem (zo zivnosti) je cca 1800 eur.Je moznost ziskat hypoteku???

 48. Simona povedal:

  Dobrý deň,

  Chcela by som sa informovať. S priateľom chcme vziať úver (30 000 e) na kúpu bytu. Konkrétne by išlo o flexihypoteku so štatnym prispevkom pre mladých. Obydvaja pracujeme, zial na dobu urcitu. Je mozne ze nam hypoteku poskytnu?

 49. weronyka povedal:

  Dobrý deň,
  mám 22 rokov, som na rodičovskej dovolenke a dostávam rodičovský príspevok vo výške 217 €. Priateľ je Čech, pracuje ako živnostník a zarobí 800 €. Naše mesačné výdavky sú cca. 600 €.
  Schválili by nám hypotéku pre mladých so štátnym príspevkom vo výške 25 000 €? Alebo v akom rozmedzí by bola hypotéka, ktorú by nám mohli schváliť?

  Ďakujem za odpoveď.

 50. Adriana Piltz povedal:

  Byvam poslednych 17 rokov v USA a planujeme z rodinou sa prestahovat naspat na slovensko. Moj mesacny prijem po daniach je $6,000 a z toho $3,500 vydaviek. Chceli by sme kupit pozemok za 40000 eura na 5 rocnu hypoteku. Mame 3 deti a jeden najstarsi je postihnuty a je Slovenskym a Americkym obcanom. Chceli by sme splacat s NY a pomaly aj zacat stavat dom. Co je najlepsie pre nas spravit? Dakujem vam vopred.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *